3 sposoby na dekoracyjne zagospodarowanie wnęki
      Porady
3 sposoby na dekoracyjne zagospodarowanie wnęki
poduszka-tapicerowana-na-siedzisko-w korytarzu-pikowany-plusz-15-grafit

Wnęka korytarzowa nie musi być nudna. Wystarczy zastosować kilka nieskomplikowanych zabiegów dekoracyjnych, aby całkowicie odmienić oblicze tego miejsca. Przyjrzyjmy się 3 oryginalnym sposobom, jak tego dokonać.

Poduszki oparciowe na krzesła

Jednym z pomysłów na funkcjonalne urządzenie takiej małej przestrzeni jest minimalistyczne umeblowanie. Można wstawić do wnęki np. kilka krzeseł tak, aby stworzyć tam przestrzeń do wypoczynku albo optyczne powiększenie salonu. Aby dodatkowo zwiększyć komfort meble można wyposażyć w poduszki oparciowe na krzesła. W ten sposób staną się one wygodniejsze. Ten sposób możemy połączyć przestrzeń wnęki z pozostałym pomieszczeniem. zagłówek-wezgłowie-tapicerowane-110-x-200-x-5-z-pluszu-beż Druga propozycja polega na wykorzystaniu wnęki w ścianie jako miejsca, w którym znajdować się będzie szafa wnękowa. Meble takie mają tę zaletę, że praktycznie nie zajmują miejsca w samym pomieszczeniu. Cała przestrzeń szafy znajduje się we wnęce. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Duża szafa pozwoli nam pomieścić wiele rzeczy od ubrań po poszewki na poduszki i inne rzeczy. Warto podkreślić, że duża jej pojemność osiągnięta zostaje bez strat na powierzchni pokoju. Jest to bezsprzecznie najbardziej praktyczne z rozwiązań, które zostaną tu przedstawione.

Trzecia propozycja na dekoracyjne urządzenie wnęki jest przeznaczona głównie dla kobiet. Polega ona na wyłożeniu wnęki miękkim materiałem obiciowym, co sprawi, że wnęka będzie “pluszowa”. W tej aranżacji ważne jest, żeby kolor ścian wnęki kontrastował z kolorem reszty pomieszczenia. Na przykład jeśli cały pokój jest wykonany w jasnych barwach np. w stylu glamour to wnękę należy wyłożyć kolorem ciemnym, aby stanowiła ona przeciwwagę dla pomieszczenia.

Pikowane panele na siedziska i skrzynie

Jeśli chcielibyśmy przenieść część rozwiązań dekoracyjnych do pokoju lub salonu, warto zainwestować w pikowane panele na siedziska i skrzynie. Produkty te podnoszą znacznie komfort korzystania z siedzisk. Panele te są wykonane z miękkiego pluszu Bloom, pikowane są dyskretnymi, maleńkimi koralikami, które nadają im stylu glamour. Będą one świetnie komponować się z wystrojem pokoju. Zastosowanie paneli tego rodzaju jest na tyle szerokie, że znajdą zastosowanie w wielu aranżacjach. Dzięki temu, że wykonane są z materiałów wysokiej jakości, do ich produkcji stosuje się nowoczesne technologie będą pełnić swoją funkcję przez długi czas. Dekoracyjne panele można wykorzystać zarówno jako zagłówek, ale także jako siedzisko na ławkę albo przykrycie dla taboretu. Również może nam posłużyć jako oparcie izolujące nas od chłodnej ściany.

siedzisko-pod-wymiar-szafki-pikowane-guzikami-tapicerskimi

Na specjalne życzenie Klienta może być on pikowany eleganckimi guzikami tapicerowanymi w kolorze tkaniny panelu. Opcjonalnie można także zamówić panel z doszytymi rzepami albo troczkami, które służą do zawiązania na elementach mebli. Panel taki po zwinięciu można bez trudu transportować i nie ulegnie on w tym czasie uszkodzeniu.

Udekorowanie wnęki w pokoju wydawać się może skomplikowane, a czasem niepotrzebne, ale w istocie nadaje ono nowego wyglądu i uroku całemu pokojowi. Panele tapicerowane są idealnym rozwiązaniem nie tylko na wyłożenie ścian, jak we wnęce, ale także świetnie się sprawdzają jako pokrycie mebli.

Udostępnij w mediach społecznościowych